Do útulků putuje nadílka 45 tun krmiva


Krmivem pro psy a kočky se do Vánoc naplní misky 1 872 opuštěným zvířatům ve 28 útulcích. Letošní, 7. ročník kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“ přinese svěřencům obdarovaných útulků z celé České republiky přibližně půlroční zásobu krmiva Pedigree a Whiskas, od 3. do 14. prosince 2015 budou kamiony postupně rozvážet celkem 45,2 tuny granulí.

 

Letošní ročník kampaně naplní do Vánoc 150 498 psích misek a 192 000 kočičích misek. Za 7 let trvání kampaně pořádané Nadací na ochranu zvířat a společností Mars Czech se podařilo pokrýt více než 285 tunami krmiva kompletní půlroční stravovací potřeby 5 782 psů a 4 573 koček v útulcích. Na konečném množství krmiva darovaného útulkům se podíleli všichni ti, kteří si koupili jakýkoli výrobek značek Pedigree a Whiskas nebo poslali dárcovskou SMS. „Kampaň si klade za cíl zlepšit situaci opuštěných psů a koček a zároveň podpořit veřejnou osvětu problematiky zvířat v útulcích a zodpovědný vztah veřejnosti ke zvířatům,“ říká Alice Suchanová ze společnosti Mars Czech a dodává: „S Nadací na ochranu zvířat jsme již sjednali pokračování spolupráce na této jedinečné charitativní aktivitě v letech 2016 a 2017.“

 

Základní podmínkou pro získání daru ve formě krmiva byla účast útulku v dotazníkovém průzkumu, kvalitní a profesionální působení útulku a samozřejmě splnění podmínek stanovených platnými právními předpisy. Útulky posuzovala komise složená z nezávislých odborníků. Získané krmivo je vybraným útulkům přerozděleno podle jejich kapacity a počtu umístěných zvířat. Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat, doplňuje: „Kampaň je pro nás a pro útulky nejvýznamnější, pokud jde o celkový přínos, objem pomoci a rozsah podpory. Díky této kampani a jejím doprovodným aktivitám pomáháme útulkům nejen formou darovaného krmiva, ale podporujeme také přímé a virtuální adopce zvířat z útulků, rozvoj dobrovolnictví, dárcovství, veřejných a charitativních sbírek chovatelských potřeb a vybavení pro útulky.

 

Dar v podobě půlroční zásoby kvalitního krmiva pro psy nebo kočky si útulky pochvalují. Miluše Maskulanisová, provozovatelka útulku Psí domov Řepnice v Ústeckém kraji, vysvětluje: „Kampaň představuje skutečnou a nesmírně důležitou pomoc nejen opuštěným zvířatům v útulcích, ale také zařízením, která o ně pečují. Díky darovanému krmivu ušetříme v příštích 6 měsících za nákup krmiva a uspořené finanční prostředky využijeme na veterinární péči a nákup chovatelského vybavení a potřeb pro naše útulkáče.“ Kristýna Kacálková, předsedkyně spolku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech ve Středočeském kraji zase prozradila: „Již několikátým rokem se nám díky této kampani dostalo obrovské pomoci pro naše kočičky a pejsky. Kampaň opakovaně pomohla vyřešit naši tíživou finanční situaci. Máme velkou radost a děkujeme, že jsme se mohli stát součástí tak mimořádné charitativní aktivity, která mnohým z nás dává sílu jít dál.“


Vanda Ročková
Napsáno: 5.12.2015 17:03:12

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz