Milión a čtvrt pro kočky bez domova


6. ledna 2013 skončilo další kolo akce na podporu bezprizorních koček s názvem Strom splněných kočičích přání. Kočky, které jsou v péči 26 sdružení z celé České republiky, dostaly dárky v hodnotě téměř 1 250 000 korun.

Při sbírce, která se koná již potřetí o Vánocích a která je pořádána i v době Velikonoc, dárci přispívali několika způsoby. Na stránkách www.kociciprani.cz si mohli vybrat konkrétní kočku a koupit jí dárek, přisypat peníze do mističky na běžné výdaje spojené s péčí o ni, nebo podpořit některý z velkých projektů zúčastněných organizací.

Svůj dárek letos dostalo 1500 koček. O ty pečují dobrovolníci a členové občanských sdružení převážně v domácích depozitech. Tyto organizace nejsou podporována městy ani státem, jejich provoz je financován členy a soukromými dárci. Granty na tuto činnost se dají získat jen zřídka. Veškeré finance budou tedy bezezbytku využity pro zvířata bez domova. Jako poděkování dostane každý dárce fotografii „své“ kočky s dárkem.

Letos poprvé bylo možné přispívat i na velké projekty. Každá organizace mohla dodat jedno své přání. Nejčastější byly žádosti o příspěvek na vybavení a stavbu venkovních výběhů a karanténních místností pro kočky. Mezi dárky bylo na prvním místě kvalitní krmení. Největší radost ale vždy udělá nalezení nového domova pro čtyřnohé svěřence. A to se během akce také dařilo.

Důvod takového úspěchu vidí organizátoři v naprosté transparentnosti (peníze jdou vždy přímo na účty jednotlivých sdružení) a v časové nenáročnosti. Dárky lze jednoduše zaplatit přes internet, není třeba vstávat od stolu a stačí pár kliknutí pro velkou pomoc. Akce je dílem členů OS Devět životů a jejich kamarádů, nevznikají tak žádné nutné náklady na organizaci.

Organizátoři by rádi poděkovali všem lidem, kteří se zapojili a díky kterým se podařilo získat tuto obrovskou finanční pomoc. To, že jim situace okolo bezprizorních koček není lhostejná, dodává těm, kteří o kočky pečují, energii a chuť do další práce.

Text: Františka Kernová, O.S. Devět životů www.devet-zivotu.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 12.1.2013 13:48:12

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz