Tip pro příznivce koček


Malá kniha o kočkách, to jsou vtipné postřehy a krátké příběhy o soužití s kočkami. Kreslené vtipy, kočičí povídky, kalendář kočičích jmen, přes 100 barevných fotografií. Tato kniha není příručkou ani návodem, jak se starat nebo nestarat o kočku. Je to pouze beletrie. K psaní mě inspiroval sám život, a ten, alespoň u mě, nebyl zrovna příkladný. V knize popisuji i všechna svá pochybení. V té době jsem si je ovšem neuvědomovala, dnes bych mnohé situace řešila jinak. Minulost sice nezměním, ale toho, co jsem se o kočkách postupně dozvěděla, využívám v současnosti a svým kočkám rozumím mnohem lépe.

Kočka je nádherné stvoření, hravé a přítulné. Ladné pohyby, hebká srst a láska k člověku na kočičí způsob. Nějakým záhadným způsobem to dokáže zaonačit tak, že se ten její člověk může přerazit horlivostí při plnění jejích přání. Jsem šťastnou majitelkou dvou koček, které moje psaní většinou zajímá. Pokud píšu propiskou, snaží se ji ulovit, a na počítači se občas projdou po klávesnici, aby mi, ta písmenka rychleji přibývala. Žádná činnost se jim nezdá natolik nudná, aby u ní nechtěly překážet. A pak, když je potřetí shodím z postele, kterou právě stelu, nebo ze stolu při jeho umývání – moc rády loví utěrku, rozvalí se a udělají na mě kukuč naprosto neodolatelných kočiček…

Kniha má také za úkol alespoň malou měrou pomoci současným kočkám v nouzi. Pokud si ji koupíte v útulku Srdcem pro kočky, Felca nebo Kočičí naděje, podpoříte útulkové kočičky.

 

Lenka Novotná

 

distribuce: http://www.volny.cz/nakladatellynx/publikace.html

Jindřich Pachta

Nakladatelství LYNX

Provazníkova 21

613 00 Brno


Vanda Ročková
Napsáno: 4.3.2012 15:55:36

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz