sekce Diskuzní forum o kočkách

Nepřihlášen

Nouzové utracení kočky

Založeno 10. 7. 2014 19:55:46 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1539x
sekceMatouš +4 Palec nahoru/Palec dolu 10. 7. 2014 20:11:05
avatar

Dobrý den, musím se podělit o nepříjemný zážitek, který se nám stal před deseti lety. Tehdy jsme jeli s bratrem a mámou na chalupu a jako vždy se těšili na Mikeše, toulavého kocoura, kterého jsme si tak trochu přivlastnili. Jenže když jsme se blížili Mikeš ležel na silnici, někdo před námi ho totiž přejel. Jenže- on dosud žil! Měl chudák rozdrcené zadní nohy. Otřesení jsme vystoupili a běželi k němu. On byl v šoku a jenom na nás syčel a odplazil se do křoví. Byl březen, pátek večer a nikde v okolí nikdo. Veterináře jsme neznali a hledali jsem ve zlatých stránkách, nicméně v pátek večer to nikdo nebral. Vůbec jsme nevěděli co máme dělat! Nikdo z nás neměl na to aby šel a zlomil Mikešovi vaz. Tak tam dlouho trpěl (jistě jako mnoho jiných polopřejetých zvířat). Pro nás děti i mámu to byl otřesný zážitek. Pak už jsme tam raději nešli a ráno jsme ho tedy našli tuhého a pochovali. Bylo to fakt strašné. Protože máme dnes kočky, nechci aby se situace opakovala! I když máme mobil na veterináře, který by zvíře utratil, cesta k němu trvá půl hodiny. Jsme v horách v pohraničí, špatně dostupní a cesta do města na injekci by byla pro zvíře dalším velkým utrpením. V jedné starší publikaci jsem se dočetl, že na podobné případy je dobré mít doma chloroform. Zvířeti se dá čichnout a je hned uspáno, případně ve spánku zabito. Chci se tedy zeptat, kde je chloroform na takové případy (nebo jiná vhodná látka k dostání- vím že to nebude snadné sehnat, protože to může být zneužitelné). Nechci na to myslet, ale člověk musí být vždy na všechno připravený.

sekceIvča +5 Palec nahoru/Palec dolu 11. 7. 2014 12:22:52
avatar

Radši bych aplikovala pozitivní myšlení. Je jasné, že to pro vás byl hrozný zážitek a tak teď už na to pořád myslíte a strachujete, ale nemůžete se přece hned na začátku připravovat na utracení, to je děs. Co kdyby jste si pořizoval dítě, taky by jste už přemýšlel jakou mu vybrat rakev, kdyby náhodou nepřežilo?! Lépe bude kocoura vykastrovat, aby se tolik netoulal a zabezpečit okolí.

sekceŠárka -3 Palec nahoru/Palec dolu 23. 7. 2014 09:10:30
avatar

Uďáli jste to nejlepší co jste vůbec mohli udělat pro Mikeše. :-)

sekcezdenka -5 Palec nahoru/Palec dolu 30. 11. 2016 14:52:35
avatar

Kdyý má zvířátko trpět a dlouho umírat v bolestech,je milosrdnější mu život zkrátit. Sama si to neumím představit,asi bych to nedokázala.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz