sekce Diskuzní forum o kočkách

Nepřihlášen

Kocour útočí na brášku

Založeno 16. 2. 2015 15:39:28 uživatelem: Neregistrovaný | Zobrazeno: 1273x
sekceLucie +5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 2. 2015 15:54:56
avatar

Dobrý den, máme dva mainské mývalí kocourky - brášky z jednoho vrhu, již jsou po kastraci. Kolem půl roku začal ten větší útočit a vykousávat chlupy z ocasu tomu menšímu. Po kastraci se to sice hodně zklidnilo, ale pořád se stane, že ho čas od času napadne (například včera se mu drápy pověsil za ocas, který tomu druhému visel přes stůl). Nevíme co máme dělat. Bohužel žádné potrestání nezabírá, ten druhý je takový truhlík, že si to v podstatě nechá líbit a jen naříká. Tomu druhému jsou jakékoliv tresty ukradené, naopak se ještě jde drápky pomstít na koš s prádlem apod. Také máme doma fontánku na vodu, tu neustále posouvá, vylévá nebo ji rovnou celou převrhne. Nemyslíme, že by žárlil na toho druhého, není moc na mazlení(ten obětní chudák naopak jo), když přijde sám tak ho pomazlíme, jinak ho nenutíme a ani on sám za námi nechodí. Celkově je víc dravčí a větší lovec. Může to být taky tím, že ten druhý chce být asi víc s ním a občas ho pronásleduje všude kam se hne. Jak ho odnaučit hlavně útočit na toho druhého a pak i nechat fontánku na pokoji? Budeme vděční za jakékoliv rady. Díky

sekceMíša -1 Palec nahoru/Palec dolu 16. 2. 2017 15:54:23
avatar

Řešili jsme něco podobného, k našemu ročnímu kastrovanému kocourkovi jsme pořídili male asi 2 měsíční kotě, byl to skoro nalezenec začal ho chránit.Dnes kdy jednomu je 2 roky a menšímu 1 rok jsou nerozlučná dvojka. Dostávají spolu stejně potravu, každý do své misky, ale těsně vedle sebe, místa si vzájemně mění a ochutnávají z obou misek. To je moje rada. Přeju hodně štěstí. P.s. dojde-li ke rvačce, tak se mi osvědčila vodní pistole. Na oba!

sekceMíša -5 Palec nahoru/Palec dolu 16. 2. 2017 15:59:58
avatar

Nevím proč ale neotiskl se mi celý příspěvek. Fór byl v tom, že je třeba sjednotit pachy. Použili jsme na oba hrudky z kočičího záchodu. Bylo to drastické ale účinné. Hladit rukama od těch počuraných hrudek oba kocourky. A byla pohoda.

Příspěvek
:
SmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmileySmiley
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz