Vymazlené koťátko


Chcete si pořídit kočku a nemáte s nimi zatím příliš praktických zkušeností? Setkáváte se často s doporučením, že si máte pořídit vymazlené koťátko, ale nevíte zcela přesně, co si pod tímto pojmem představit?

 

Jde o to, že u koťat je velmi důležitý intenzivní kontakt s člověkem. Stejně významné je také prostředí, ve kterém vyrůstají v prvních týdnech života. Co se zanedbá do deseti týdnů po narození, to se napravuje později velmi obtížně. Když se rozhodnete pro kotě (nebo rovnou víc koťat), tak požádejte chovatelku či chovatele, aby je "vymazlili". To znamená, aby je brali do rukou, manipulovali s nimi, dávali si je k obličeji. Tím se docílí toho, že se koťata nebojí ani ruky, ani prostředí. Je dobré, když vyrůstají v kruhu rodiny, jsou zvyklá na časté mazlení, například i na společnost dětí, na kočičí a psí kamarády. Je to velké plus, obzvláště pokud se ve vaší domácnosti potká s dětmi nebo psem. Kotě, které je na společnost zvyklé, se nebojí, není plaché ani agresivní. Pokud se vloudí chybička a ono nebude na lidi zvyklé, budete muset mít hodně trpělivosti a laskavosti, aby si na vás zvyklo, věřilo vám a pobyt s vámi mu byl příjemný. 


Vanda Ročková
Aktualizováno: 13.12.2014 15:19:59
Napsáno: 7.12.2014 21:54:58

Forum.

Ještě nikdo nediskutoval.
Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz