Vyvážená strava od kotěte je základ


Přinesli jste si domů malé koťátko a nevíte co mu dát dobrého na zub? Pokud nechcete, aby mělo v budoucnu problémy se zdravím, neměli byste tuto volbu podceňovat.

 

Vybírejte kvalitní, speciálně navržené krmivo pro koťata s vyváženým dostatek živin, které podporují správný růst, silné svaly a napomáhají správnému vývoji mozku a očí. Váš malý přítel to ocení.

„První rok v životě nového člena vaší rodiny patří k těm nejdůležitějším. Velká kočka má na rozdíl od malého kotěte naprosto odlišné nároky na stravování. Proto byste pro správný vývoj vašeho kotěte měli dbát především na vyváženou stravu.“ říká MVDr. Blanka Neumannová z veterinární ordinace Pac. Všeho moc škodí - to platí nejen pro lidi, ale také pro zvířata. Ideální je vybírat produkty, které obsahují jen takové živiny, jež napomáhají optimálnímu vývoji vašeho kotěte.

 

Jak často krmit?

První zásadou ve správné péči o koťata je dávkování. Správně byste je měli krmit 4 - 5krát denně v malých porcích, na rozdíl od velké kočky, kterou stačí krmit 2krát denně. Dáváte vašemu malému příteli kravské mléko? Pak je to chyba, neboť má úplně jiné složení než mléko kočičí. Můžete mu tak způsobit nemalé problémy, od průjmu přes zažívací potíže. Důležité jsou naopak bílkoviny, které podporují jeho zdravý růst, významné jsou i Omega-3 mastné kyseliny DHA, které podporují optimální vývoj sítnice a zlepšují činnost mozku. Vhodná jsou také krmiva, jež obsahují klinicky ověřené antioxidanty zase neutralizují volné radikály a napomáhají lepší funkci imunitního systému.

 

Více se o výživě dozvíte v sekci www.moje-kocka.cz/vyziva/


Vanda Ročková
Napsáno: 5.5.2012 12:58:36

Forum.

Vložit príspěvěk

6.6.2012

Zdena

OMLOUVÁM SE, ŽETO NENÍ K DISKUZI, ALE TÍMTO VÁS ŽÁDÁM O HLASOVÁNÍ PRO MÉ KOŤÁTKO, ZABERE TO MINUTKU, TADY JE ODKAZ, MAUGLI JE OPRAVDU ÚŽASNÝ: Odkaz

21.6.2013

Tereza

Zdravím, chtěla bych se zeptat, je velkou chybou když měsíčnímu koťátku dávám piškoty namočené ve směsi mlíčka a černého čaje? ..a co granulky? Děkuji za odpověď.

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz