Jak cestovat letadlem s domácími mazlíčky?


Každá letecká společnost má jiné přepravní podmínky a ty je potřeba si předem přesně zjistit.

Živá zvířata také mohou být přepravována pouze do zemí, jejichž předpisy to povolují. Takové země vyžadují vícejazyčné veterinární osvědčení potvrzené veterinářem, které musí být vyřízené maximálně 3 dny před odletem. Na webu Státní veterinární správy se můžete předem podrobně informovat o potřebných vyšetřeních a očkováních pro Evropskou Unii a ostatní země.

Letecká přeprava zvířat probíhá ve speciální přepravce s pevným nepropustným dnem. Abyste mohli využít přepravu zvířat letadlem, musíte mít pevnou rezervaci letenky pro přepravu zvířete. Některé letecké společnosti umožňují navíc i přepravu zvířat na palubě letadla. Pokud byste chtěli takto přepravit zvíře, musíte se ujistit, že na palubě bude pouze jedno malé zvíře. Cena za přepravu zvířat se odvíjí dle dopravce, destinace, vzdálenosti i hmotnosti zvířete.

 

Odpovídal Josef Trejbal, Letuška.cz


Vanda Ročková
Napsáno: 18.1.2015 13:21:07

Forum.

7.2.2017

Lenka

Cestování s kočičkami je podstatně jednoduší než se psy, a to už jen díky jejich velikosti. Akorát si dejte bacha jak se budete dopravovat na samotné letiště. Z mých zkušeností je nejlepší je vlastním autem a to potom nechat zaparkovat ne přímo na letišti, ale někde na parkovišti typu: Odkaz, je podstatně levnější a bezpečnost je stejná :)

Vložit příspěvek
Používejte diakritiku. HTML značky zakázány. Diskutujte pouze k tématu. Pokud máte zájem o odbornou radu, napište spíše do veterinární poradny. Zde Vám autoři neodpoví.

Vložením diskuzního příspěvku souhlasíte s pravidly vkládání diskuzních příspěvků
Prosím přihlašte se pokud chcete komentovat
Text:
 
Publikování nebo šíření obsahu muj-pes.cz je bez písemného souhlasu redakce zakázáno: muj-pes.cz © 2010
Řešení problémů, webmaster: webmaster@muj-pes.cz; Redakce:info@muj-pes.cz